Haberler

21.06.2022

Anaokulumuza Ulusal Kalite Ödülü

Dr. Sedat Üründül Anaokulumuz yıl boyunca gerçekleştirdiği eTwinning projeleri ile “Ulusal Kalite Etiketi” almaya hak kazandı.

Anaokulumuza Ulusal Kalite Ödülü

Dr. Sedat Üründül Anaokulumuz yıl boyunca gerçekleştirdiği eTwinning projeleri ile  “Ulusal Kalite Etiketi” almaya hak kazandı.

Yönetim Kurulu Murahhas Üyemiz Prof. Dr. Lerzan Özkale, Dr. Sedat Üründül Anaokulu Müdürümüz İlkay Yılmaz ile Anaokulumuzun eTwinning projeleri ile ikinci kez Ulusal Kalite Etiketi almasını, okullarımızın uluslararasılaşma politikalarını, anaokulumuzun ulusal ve uluslararası yürüttüğü projeleri, bu çalışmaların öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yansımasını konuştu.

Anaokulu, 2021-2022 yılı arasında 8 farklı uluslararası eTwinning projesine dahil olarak çalışmalarını sürdürdü. Projeler doğa gözlemi, doğa sevgisi ve doğal yaşamı koruma bilinci, kültürlerarası bilgi alışverişi, duyguları anlama ve onları ifade etme becerilerinin desteklenmesi, İngilizce iletişim yetkinliklerinin artırılması, çevre ve doğa aracılığıyla matematik etkinliklerini keşfetme gibi birçok konuyu kapsadı.

Öğrenciler Arasında İş Birliği Gelişiyor, Öğretmenler Farklı Öğretim Yöntemlerini Tanıyor
Bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanımı aracılığıyla Avrupa ülkelerinde okul iş birliğini teşvik etmek için oluşturulmuş bir platform olan eTwinning, katılımcı okullar arasındaki iletişimi ve iş birliğini geliştirerek, proje yapmayı ve proje geliştirmeyi hedefliyor. eTwinning projeleri sayesinde öğretmenler; Avrupa’nın farklı ülkelerinde gerçekleşen eğitim uygulamaları hakkında fikir sahibi olurken, farklı öğretim yöntemlerini tanıyarak, yabancı dil ve mesleki açıdan kendilerini geliştiriyor. Öğrenciler ise projeler aracılığıyla farklı kültürleri tanıyarak, aralarındaki iş birliğini artırıyor ve yabancı dil ve eleştirel düşünme becerilerini geliştiriyor.

Bu Başarı İlk Değil
İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, Dr. Sedat Üründül Anaokulu’nun 3-6 yaş grubu öğrencileri için eTwinning faaliyetleri kapsamında gerçekleştirdiği doğa farkındalığı ve çevre bilinci oluşturmayı amaçlayan “Canlı Ansiklopedim” projesi de 2021 yılında Ulusal Kalite Etiketi’ne layık görülmüştü. Okul gelecekte Uluslararası Kalite Ödülünü almak üzere çalışıyor.

 

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat