Eğitim

Projeler


Erasmus Projesi
Erasmus Ana Eylem 2 (K2)  Okullar Arası Okul Eğitimi Stratejik Ortaklıklar  faaliyeti kapsamında 2014 yılı teklif çağrısı döneminde ortak olarak dahil olduğumuz “PLAY TOGETHER TO LEARN TOGETHER “  adlı projemiz kabul edilmiş olup Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe tahsis edilmiştir.

Projemiz; Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, altı Avrupa ülkesi birlikteliği ile oluşan ve 3 yıl süren bir projedir. Öğrencilerin dil ve matematik alanlarında gelişim sağlayabilmeleri ve farklı sebeplerden dolayı desteğe ihtiyaç duyan öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlayabilmek için öğretmenler tarafından tasarlanmıştır. Projenin Koordinatörlüğü İlkay Yılmaz tarafından gerçekleştirilmiştir.  

Projenin ana fikri, Avrupa ülkelerindeki partner okullar ile birlikte çalışan öğrencilerin, sosyal-duygusal ve akademik becerilerinde gelişim sağlayacak eğitici oyunlar üretmeleridir. 

 

2009-2011 Comenius
 “Art of All Arts” başlıklı proje sanata karşı, çocukların ilgilerini arttırmak. Sanat deneyimlerinin paylaşımıyla kültürler arası işbirliğini ve farkındalığı arttırmak. Sanatı, diğer disiplinlerle birleştirerek, öğrenmeyi estetik değerlerle kalıcı kılmak amaçlarıyla İngiltere (U.K) Koordinatörlüğünde İtalya, Estonya, Polonya Macaristan ve Türkiye ortaklığı ile 2 yıl sürmüş ve  başarıyla tamamlanmıştır. 

 

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat