Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Hakkımızda

Okul Müdürümüzden


Değerli Velilerimiz, "Anakucağından İTÜ’ ye" felsefesi ile yola çıkan İTÜ Geliştirme Vakfı Okullarının ilk halkası olan Anaokulumuza hoş geldiniz,

İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Dr. Sedat Üründül Anaokulu, ülkemizin eğitim alanındaki en büyük markalarından İTÜ’ nün bilimsel gücünün, kaynaklarının ve ideali arayan yapısının şekillendirdiği ortamı ve kadrosu ile; çağdaş bireyler ve sorumluluk sahibi yurttaşlar yetiştiren bir anaokuludur.

İTÜ Ayazağa kampüsü içinde bulunan ve 2002 yılında School Construction News tarafından “En İyi Dizayna Sahip Okul” ünvanı ile ödüllendirilen anaokulu binamızın; 4163 m2 kapalı alanı ve 3500 m2 lik açık alanı ile uygulamaya konulan eğitim programları için en uygun öğrenme çevresini oluşturmasına ve öğrencilerin tüm gelişim alanlarını destekleyici özelliğe sahip olmasına dikkat edilmiştir.

Okulumuzun eğitim felsefesi; öğrencilerin bireysel farklılıklarını göz önünde bulundurarak geliştirdiğimiz eğitim programları ve etkinlikleri aracılığıyla akademik ve sosyal yönden merak eden, araştıran, sorgulayan, dönüşümlü düşünebilen bireyler yetiştirmeye dayanmaktadır. Bu nedenle öğrenmeyi öğrenmek, disiplinlerarasılık, yaratıcılık, takım çalışması ve ideal olanı aramak felsefemizin vazgeçilmezleridir.

Eğitim kurumlarımızın ilk halkası olan anaokulumuz ile ilgili ayrıntılı bilgiye web sayfamızdan erişebilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımla.

İlkay Yılmaz
Okul Müdürü 

 

 

“Amacı öğrenmeye ilgi uyandırmak olan anaokulu; bilgi aktaran değil, çocukta var olan yetenekleri açığa çıkararak gelişmesine yardımcı olabilecek bir ortam sunmalıdır." 

Frobel

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat