Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

08.04.2023

Minik Arılarımız Pupa Ayy Kitabının Yazarı ile Bir Araya Geldi

Anaokulu öğrencilerimiz, 18. Okuyan Okuryazar Haftası etkinlikleri kapsamında çok sevdikleri Pupa Ayy kitabının yazarı Zeynep Birsin ile bir araya gelerek keyifli bir söyleşi ve atölye çalışması gerçekleştirdiler.

Minik Arılarımız Pupa Ayy Kitabının Yazarı ile Bir Araya Geldi

Dr. Sedat Üründül Anaokulu öğrencilerimiz, 18. Okuyan Okuryazar Haftası etkinlikleri kapsamında çok sevdikleri Pupa Ayy kitabının yazarı Zeynep Birsin ile bir araya gelerek keyifli bir söyleşi ve atölye çalışması gerçekleştirdiler. 

Sorunlarıyla baş etmek için çabalayan büyüme çağındaki bir kız çocuğu olan Pupa'nın korkularını kabullenmek ve çözmek için çaba göstermesinin hikayesinin anlatıldığı kitabı yazarından dinleyen öğrencilerimiz söyleşi sonrası katıldıkları atölye çalışmasında hayal güçlerini kullarak kendi hikaylerini oluşturdu. 

Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz okur yazar buluşmaları ve kitap etkinlikleri, atölye çalışmaları ile öğrencilerimizin küçük yaşlardan itibaren kitaplarla iç içe bir ortamda, kitap okuma bilinci ve kitap sevgisi kazanarak yetiştiriliyor. 

2009 yılından bugüne sürdürdürülen Avrupa Birliği Stratejik Okul Ortaklıkları Projelerimizden 3. projemizin (2020-2023 “Happy children’s build self confidence through games and stories”) Türkiye hareketliliği kapsamında okulumuzda ağırladığımız proje ortaklarımız Romanya, İspanya, Slovenya ve Portekiz'den toplam 13 öğretmen de gözlem yapmak için etkinlikte öğrencilerimize eşlik etti. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat