Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

07.06.2024

Dünya Çevre Gününü MEDNIGHT Projesi Kapsamında Bilim Atölyeleri ile Kutladık

Öğrencilerimiz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve European Union’s Horizon Europe araştırma ve yenilik programı tarafından desteklenen ve bilimsel yayma projesi olan Mednight kapsamında 5-6 Haziran tarihlerinde bilim atölyeleri ve eğlenceli deneylerle hem eğlendi hem de hem de küresel ısınmayı etkileyen faktörler hakkında bilgi sahibi oldu.

Dünya Çevre Gününü MEDNIGHT Projesi Kapsamında Bilim Atölyeleri ile Kutladık

Dr. Sedat Üründül Anaokulu öğrencilerimiz, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve European Union’s Horizon Europe araştırma ve yenilik programı tarafından desteklenen ve bilimsel yayma projesi olan Mednight kapsamında 5-6 Haziran tarihlerinde bilim atölyeleri ve eğlenceli deneylerle hem eğlendi hem de hem de küresel ısınmayı etkileyen faktörler hakkında bilgi sahibi oldu. 

Okullarımızın Kurucusu ve Kurucu Temsilcisi, Avrupa Kadın Rektörler Birliği (EWORA) Kurucu Onursal Başkanı Prof. Dr. Gülsün Sağlamer de öğrencilerimizi bilim dolu bu etkinlikte yalnız bırakmadı. 

Orta Grup öğrencilerimiz Aquatayf Biyoteknoloji tarafından “Deniz ve Kirlilik” temasıyla su kirliliği konusunda çevresel farkındalık kazandırılması amacıyla “Laboratuvara Dikkat” konulu deney atölyesine katıldı. Hazırlık Grubu öğrencilerimiz ise “Doğamızı Koruyalım: Akdeniz, İklim Değişikliği ve MEDNIGHT Projesi” konulu sunumu dinledi. 

Küçük Grup öğrencilerimiz ise Ekrem Elginkan Lisesi öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen “Laboratuvara Dikkat: Volkanlardan Akışkanlara Bilim Şöleni” deney etkinliğinde küresel ısınmayı etkileyen faktörler hakkında bilgi sahibi oldu. 

İklim ve Temiz Enerji temasıyla"Yes to Science" ekibinin interaktif olarak yaptığı deney etkinliğinde içi dumanlarla dolu sabun köpükleri oluşturdu, ürettikleri köpüklerle eğlenceli vakit geçirip aynı zamanda iklim değişikliği ve buzulların erimesi üzerine birçok bilgi edindiler. 

Deney ve atölye çalışmalarının yanı sıra 27 Mayıs - 7 Haziran 2024 tarihleri arasında okulumuzda gerçekleştirilen “MEDNIGHT “Mediterranean Women For Health Exhibition - Sağlık İçin Akdenizli Kadınlar Sergisi” ile öğrencilerimiz kendi alanlarında öncü olarak kalıpları kıran 20. ve 21. yüzyılın bilim kadınlarını yakından tanıma fırsatı buldu. 

Öğrencilerimiz iki gün boyunca gerçekleştirilen etkinliklerle basit ve güvenli bilim deneylerine ve interaktif oyunlara katıldı, geleceğin çevre dostu bireyleri olarak dinledikleri sunumlarla yaşadıkları dünyayı koruma bilinci edindi.  Bu etkinliklerle miniklerin bilim dünyasıyla tanışarak, çevre sorunlarına çözüm bulma konusundaki farkındalıkları artırılması hedeflendi. 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat