Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

11.08.2022

Anaokulu Öğretmenlerimiz eTwinning Projeleriyle Ulusal Kalite Ödülü Kazandı

Öğretmenlerimiz Emine Şahin, Nergis Sever ve Buse Duru, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında okulumuzda yürütülen altı eTwinning projesi ile Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazandı.

Anaokulu Öğretmenlerimiz eTwinning Projeleriyle Ulusal Kalite Ödülü Kazandı

Dr. Sedat Üründül Anaokulu öğretmenlerimiz Emine Şahin, Nergis Sever ve Buse Duru, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında okulumuzda yürütülen altı eTwinning projesi ile ulusal kalite etiketi almaya hak kazandı. Öğretmenlerimizin, Avrupa Birliği Projeleri kapsamında okulumuz adına hazırladığı eTwinning projeleri Ulusal Destek Kuruluşu tarafından Ulusal Kalite Etiketi ile ödüllendirildi.

Öğretmenlerimizden Emine Şahin “You Feel... I Feel!” isimli projesiyle, Nergis Sever “Art Helps to Know the World” “From Nature to My Classroom” projeleriyle, Buse Duru ise “Mathematics in Nature” “A Smile is Universe Language” projeleriyle ve Nergis ve Buse öğretmenlerimizin ortak olarak yürüttükleri “Colors of Nature” projeleriyle “Ulusal Kalite Etiketi Ödülünü” aldılar.

2021-2022 eğitim öğretim yılında okulumuzda yürütülen ve kalite etiketi almaya hak kazanmış olan projelerimiz; 

Colors Of Nature
Projenin amacı; 4 farklı mevsim ve o mevsime özgü doğadaki renkler ile ilgili etkinlikler yapmak, bitkileri inceleyerek çocuklara çevre bilinci ve doğa sevgisi kazandırmaktır. Proje ortaklarımız arasında; Arnavutluk, İtalya, Polonya, Slovakya, Ukrayna, Hırvatistan, Litvanya ve Romanya yer almaktadır.

From Nature to My Classroom
Doğal materyalleri eğitim müfredatına dahil ederek, öğrencilerimizde doğal yaşamı koruma bilinci oluşturmak ve iklim değişikliğine karşı farkındalık oluşturmak hedeflenmiştir. Bu projemiz; İsveç, İspanya, Polonya, Romanya ve Azerbaycan ile birlikte yürütülmektedir.

Art Helps To Know The World
Öğrencilerin; kendi ülkeleri ile ortak ülkelerdeki benzerlik ve farklılıkları öğrenmeleri, farklı kültürleri tanımaları amaçlanmıştır. Proje ortaklarımız Litvanya ve Portekiz’dir. 

A Smile is Universal Language
Bu projenin amacı çocukların beden dillerini kullanarak kendilerini anlatıp ifade edebilmeleri ve bir gülümsemenin bile, dünyanın tüm dillerinde kolayca iletişim kurmanın önemli bir yolu olduğunu anlamalarıdır. Proje ortaklarımız arasında; Letonya, Romanya, Slovakya, Estonya, Polonya ve Hırvatistan yer almaktadır.

Mathematicks in Nature
Bu projenin amacı, içinde bulunduğumuz çevre ve doğa ile Matematik etkinliklerini birleştirmek ve Matematiği eğlenerek ve keşfederek öğrenmelerini sağlamak. Proje ortaklarımız arasında; Polonya ve Romanya yer almaktadır.

You Feel, I Feel
Öğrencilerin; her ay farklı bir duyguyu tanımaları ve farklı duygularla başa çıkma becerilerini geliştirmeleri amaçlanmıştır. Proje ortaklarımız arasında; İspanya, Portekiz, İtalya, Litvanya, Hırvatistan, Yunanistan, Romanya, Kıbrıs, Estonya, Polonya, Bulgaristan ve İsveç yer almaktadır.

Ulusal Kalite Etiketi Nedir?

Ulusal Kalite Etiketi, çok iyi niteliklere sahip eTwinning projelerine sahip öğretmenlere verilir ve projenin kendi ülkelerinde belirli bir kalite seviyesine ulaşmış olduğunu gösterir.

Pedagojik yenilik, müfredat ile entegrasyon, ortak okullar arasında iş birliği ve teknoloji kullanımı gibi kriterleri bulunan "Ulasal Kalite Etiketi" Ulusal Destek Kuruluş tarafından verilmektedir. 

 

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat